Nejteplejší léto 2015 v Evropě

Tohle léto, bude pro gaye asi nejlepší. V USA probíhá soudní líčení týkající se sňatku mezi muži, v Irsku probíhá na stejné téma referendum. Zároveň se zvětšuje počet akcí pro gaye a lesby v západní Evropě. Gay Pride není novou věcí, nicméně se v poslední době toto téma stává velmi populárním v současné generaci. Na co se tedy můžeme těšit toto léto?

Najlepší místa pro gaye a lesby na léto 2015

gay-europe-summer-travel_2175-620x454@2x

Manchester, Anglie

Londýn je jedním z předních světových gay destinací, můžete však být překvapeni, že na tomto seznamu figuruje také Manchester.  Ale jak asi každý gay , město slouží pouze jako pozadí pro to, co je pravděpodobně jedním z nejlepších gay televizních pořadů v éteru: Queer as Folk. Nebudu lhát: když jsem poprvé narazil na tuto sérii tak jsem ji sledoval jak jsem mohl. UK verze této show se koná téměr výlučně v Manchesteru ve čtvrti gayborhood podél Canal Street.

Vždycky jsem chtěl tohle místo navštívit a podívat se na místo, kde vzniká Queer as Folk, takže jsem nadšený, že jsem zde strávil víkend zkoumáním nočního života gayů. 

Tel Aviv, Izrael

I když tento rok na  Tel Aviv Pride nebudu, je pořád v mých letních plánech. Město je jedním z mých absolutně oblíbených a pláže TLV jsou jedny z nejlepších ve Středomoří. Mám v plánu navštívit znovu Tel Aviv jenom na relax na pláži v červenci nebo srpnu a pozdravit zde své přátele. Počítám, že tam bude míň turistů. 

Athény, Řecko

Řecko bylo vždy na mém cestovním seznamu. Mám v plánu jet na Athens Pride v červnu o víkendu. víkend. Kromě všech historických památek, jsem slyšel nějaké neuvěřitelné věci o tom co se děje v Aténách, o začínajících uměleckých galeriích a restauracích. Myslím, že je to něco úžasného v zemi, která má problémy s ekonomickou krizí.  Návštěva během jejich gay pride pak znamená trochu více času pro zábavu, a dozvědět se zase něco více o hnutí za práva homosexuálů v Řecku.

Berlín, Německo

Samozřejmě, že strávím spoustu času v Berlíně, takže je možné, že se potkáme někde kolem Christopher Street Day, který je nazýván Gay Pride festivalem. Se stovkami tisíc turistů a velkým průvodem 27. června to bude zase slavnostní a zábavná akce jako každý rok.

berlin-csd-pride_8954

Amsterdam, Nizozemí

Loni jsem byl v Amsterdamu na gay pride (která se koná na vodě!) A užil si spoustu legrace. Kromě možnosti vyrazit na lodi kanálem v průvodu, to byla jedna z nejlepších akcí na které jsem byl. V letošním roce, na tuto akci nejdu, ale místo toho chci týden předtím navštívit každoroční Milkshake Festival. Je to taneční festival se silným heslem „pro všechny, kteří milují“ a zaměřením na rovnost žen a mužů. Jsem nadšený, že zde bude vidět Hercules & Love Affair a několik dalších mezinárodních DJs.

Milkshake Festival se koná 19. července v Amsterdamu Westerpark.

Převzato ze serveru http://travelsofadam.com

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat