Top nejlepších Gay Pride Parade na světě

Červen je měsícem Gay Pride průvodů v mnoha městech po celém světě, a proto jsme se zaměřili na Top průvody homosexuálů ve světě:

Sao Paulo

Snad největší světová gay pride, s miliony účastníků (4 000 000 při posledním sčítání!). Přehlídka v Sao Paulo musí mít své čestné místo. A není jen o velikosti ale také o energii, kterou vyvolává hudba a rytmus tanečníků na  20-25 tematických pódiích nebo trio ELECTRICOS. Zatímco průvod získává nejvíce pozornosti, Pride Parade ovlivňuje celý víkend a má zajímavý doprovodný program – koncerty, festivaly apod. Průvod začíná na Avenida Paulista, projde 4,2 km dolů po Rua da Consolação a skončí na Roosevelt Square. Ale to není kone, rezervujte si hotel a uvidíte sami.

338

New York

Není největší ale určitě nejstarší. A pro mnohé je jako velký dědeček. Rodiště moderního LGBT hnutí, místo, kde začaly gay průvody po 28. červnu 1970 u příležitosti prvního výročí připomenutí nepokojů po policejní razii v Stonewall Inn, 53 Christopher Street. Na rozdíl od jeho historického významu, New York je místem na samém čele velkých měst světa, což znamená že  průvod LGBT komunity městem zde být musí.

Sydney

Zatímco v Sydney je průvod lesbiček a gayů v podstatě Mardi Gras průvodem,  je jen díky své monumentalitě třetí na světě v přehlídce homosexuálů. Průvod zde trvá po dobu 3 – 4 týdnů, což je na takovou událost opravdu dlouhá doba. Výhodou je určitě kosmopolitní atmosféra Sydney a přátelský přístup ke gayům a lesbičkám. Proto také Sydney patří do top 3 měst na světě, které jsou vhodné na bydlení.

Berlín

DSCN2275

Hip-hopové město v Evropě, slaví skoro měsíc Christopher Street Day (CSD), který je dobře známý v německy mluvících zemích. 500 000 průvod začíná v KurfürstendammJoachimstaler Strasse a končí u Braniborské brány.Festival LGBT ve známé gay oblasti Nollendorfplatz probíhá víkend předtím.

Jestliže se chcete podívat na nejlepší Gay Pride Parade na světě v Sao Paulu je nejvyšší čas začít řešit ubytování.

 

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat